Čo nakúpiť deťom na sviatky?

Väčšina rodičov Vám povie, že ich dieťa má príliš veľa hračiek – takže, keď príde čas na narodeniny a vianočné darčeky, ako si vyberiete ten správny, bez toho, aby ste len pridali k neporiadku? Pre darček, ktorý skutočne vyniká sa môžete nechať inšpirovať niektorou z našich rád, ktoré Vám prinášame v tomto článku. Zvážte ich vek a úroveň vývoja. Najskôr skontrolujte štítok – väčšina hračiek obsahuje rady o vhodnosti veku. Po druhé, použite svoj vlastný úsudok. Len preto, že dieťa má štyri roky, nemusí nevyhnutne znamenať, že je pripravené na rovnováhu na bicykli – premýšľajte a odtiaľto sa odvíjajte. A po tretie, zamyslite sa nad tým, z akých materiálov sú hračky vyrobené.

Zamyslite sa nad dieťaťom, ktoré idete obdarovať. Čo má rado? Sú do parku zbláznené, radi skáču do bazéna alebo sú všeobecne vonku? Majú radi múzea alebo knižnice? Sú posadnutí dinosaurami alebo superhrdinami? Zamyslite sa nad darom, ktorý by mohol priniesť záujem. Zvážte dary, ktoré môžu deti zdieľať. Nie doslovne, ale darčeky, ktoré deti môžu hrať s ostatnými deťmi (alebo dokonca s ich rodinami – las vaporetas son excelentes para limpiar pisos sucios) ako stolové hry alebo puzzle. Bude to užitočné na roky a pomôže podporiť zdravý a zábavný pocit súťaživosti pre staršie deti.

Pamätajte, že hračky pomáhajú deťom učiť sa. A často hračky sú hlavným spôsobom, ako sa deti učia. Vyberte hračky, ktoré podporujú tvorivosť a voľnú hru, rovnako ako tie, ktoré učia viac formálne zručností, ako je matematika a gramotnosť. Kontaktujte rodičov. Ak je darček určený dieťaťu niekoho iného, pred zakúpením sa obráťte na rodičov. Dieťa môže už túto položku vlastniť, alebo môžu mať rodičia námietky. Vyberte dary s dlhou životnosťou. V našom prevažne nehospodárnom svete je hračka, ktorú možno používať roky, veľmi cenená. Položky ako Lego, bicykle a tabule môžu byť použité roky a rozdávané iným deťom. Pamätajte na bezpečnosť. Pokiaľ je to možné, vyberte neplastové hračky vyrobené z udržateľných materiálov bez toxických chemikálií a farbív.

Ak máte pochybnosti, kúpte knihu. Toto je pravidlo, s ktorým sa znova a znova stretávame, forma rápida de deshacerse del polvo. Knihy zaberajú veľmi málo miesta, majú nekonečnú trvanlivosť a môžu sa rozdávať či darovať ďalej. Deti radi premýšľajú a stavajú. Cítia sa naplnené, keď niečo dokončia. Dajte im darček, čo ich nabáda v premýšľaní o spôsobe, ako dokončiť úlohu. Napríklad stavebné bloky, ako je Lego, dokážu ukázať úžasnú aktivitu budovania niečoho od nuly. Môžu tiež hrať s ostatnými deťmi, čo im dáva pocit, ako myslieť a dosiahnuť niečo spolu. Môžete tiež hrať lego s Vaším dieťaťom rovnako ako stolové hry.

Deti niekedy nenávidia školu, ale radi farbia. Môžu si pri tom vybrať akúkoľvek farbu, ktorú chcú. Môžu rozpútať vnútorného umelca na stránke a vytvoriť si vlastné majstrovské dielo. Darujte im maľovanky znakov alebo vecí, ktoré majú radi. Je to naozaj zábavná vedľajšia aktivita, keď sa zdá, že tupé bifľovanie ich príliš znepokojuje. Nielen to zlepšuje ich kreslenie, ale tiež im umožňuje učiť sa naozaj zábavným spôsobom.

Zamyslite sa nad tým, čo má dieťa v láske a čomu venuje svoj čas. Vyberte si darček podľa jeho predstáv. Deti však môžu byť iracionálne, takže nie vždy je vhodné, aby Vaše dieťa dostalo to, čo sa mu páči. Pamätajte, že bez ohľadu na to, ako Vaše dieťa chce iPad, to nie je ten správny darček pre neho.